آمار

1149212
امروزامروز682
دیروزدیروز852
این هفتهاین هفته3146
این ماهاین ماه16237
تا کنونتا کنون1149212
آی پی شما54.162.224.176


روش ساخت استودیوی خانگی برای عکاسی صنعتی از محصول

روش ساخت استودیوی خانگی برای عکاسی صنعتی از محصول

اگر قصد دارید محصولی را به صورت آنلاین به فروش برسانید، کیفیت عکس محصول بسیار اهمیت دارد. خوشبختانه کمپانی کانن یک روش ساده برای ساخت یک استودیوی خانگی و عکاسی به سبک صنعتی را ارائه داده است.

وسایل مورد نیاز:

دوربین (کانن EOS 6D )

لپ تاپ

یک سطح بازتابنده ی نور مشکی که در اینجا از یک کتاب با جلد مشکی استفاده شده است.

کاغذ A4

یک لامپ (منبع نور)

دو عدد کلیپس پوشه

 

تنظیمات دوربین:

در تنظیمات دوربین باید از دیافراگم بسته تر برای جلوگیری از کم عمق شدن تصویر نهایی استفاده شود تا تصویر محصول به وضوح در عکس مشخص باشد، اما دیافراگم دوربین را نباید کمتر از f/16 قرار دهید. بهترین اندازه ی دیافراگم برای عکاسی از محصول بین f/4 تا f/8 می باشد. تنظیمات ISO را بر روی 100 قرار دهید تا تصویر محصول با وضوح بالا و نویز کمتری ثبت شود.

گام اول

ابتدا در گوگل به دنبال تصویری برای پس زمینه ی محصول باشد. کانن توصیه می کند که از تصاویر "بوکه (bokeh)" به عنوان پس زمینه استفاده کنید. ترجیحاً کیفیت عکس پس زمینه HD باشد.

 

گام دوم

سپس تصویر پس زمینه ای که دانلود کرده اید را به صورت تمام صفحه بر روی مانیتور لپ تاپ باز کنید و سطح بازتابنده ی نور مشکی (جلد کتاب مشکی یا هر سطح دیگری) را بر روی کیبورد لپ تاپ قرار دهید. مانیتور لپ تاپ را به زاویه ی 90 درجه قرار دهید تا تصویر پس زمینه ی مانیتور بر روی سطح بازتابنده بازتاب داده شود.

گام سوم

برای کاهش نور پس زمینه، روشنایی مانیتور لپ تاپ را کاهش دهید و از یک کاغذ A4 در کنار لپ تاپ استفاده کنید. نور لامپ را از پشت کاغذ A4 بتابانید تا درخشش نور بر اثر عبور از کاغذ نرم تر شود.

 

محصول نهایی

 

منبع: LifeHack

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم.